Marmara Üniversitesi Siyaset Bilimi ve Uluslararası İlişkiler bölümünden mezun oldu. Eğitim döneminde kamu ve özel sektörde elde ettiği deneyimler üzerine, yönetim ve organizasyon bölümünde yüksek lisansını devam ettirme kararı alıp insan kaynakları yönetiminde uzmanlığını derinleştirdi. DDI kurumu bünyesinde; yetkinlik profilleme, işe alım ve değerlendirme, Baltaş grubu bünyesinde; müşteri odaklı hizmet içeriğinde iletişim ve satış becerilerini geliştirmeye yönelik eğitimler aldı.

16 yaşından itibaren elde ettiği iş deneyimleri dışında kurumsal hayata, lisans eğitimini bitirir bitmez Randstad İnsan Kaynakları firması ile adım attı. Bilgi Teknolojileri bölümü işe alım operasyonlarını ve ilaç sektöründe toplu işe alım görüşmelerini yönetti. Kariyer planlama, işe alımla ilgili yetkinlik bazlı mülakat ve grup çalışmaları sayesinde Türkiye genelinde yüz yüze 5500 kişiyle tanışma fırsatı elde etti.

Bu görüşmeler sonucunda kişilerin seçimleri ve seçimlerine ait olabilme seviyelerini, kendi hayatında ve iş hayatında sorgulamaya başladı. Pek çok seminer ve eğitim sonrası profesyonel olarak kurumsal koçluk çalışmalarına devam etme kararı aldı. İlk adımı 2012 yılında The Coaches Training Institute’nün (CTI) merkezi San Rafael’de eğitim görmek oldu. Eşzamanlı San Francisco’da yoga eğitimleri, nefes çalışmaları ve kişisel gelişim atölyelerine katılım sağladı. Bilginin uygulamaya taşındığı zamanlarda değer kazandığı görüşüyle 2013 yılında 100 saatlik koçluk çalışmasını heyet kontrolü ile geçip San Rafael’deki eğitim liderlerinin uyguladığı assessment aşamasını tamamladıktan sonra sertifikalı bir koç ve eğitmen olarak kendi kanatlarıyla uçma kararı aldı.

2016 yılında ilk kitabını çıkardı. Yetenek Kazandırma Yöneticisi olarak kurumsal hayatını noktalayıp 2017 yılında OL Danışmanlık İnsan Kaynakları ve Koçluk Hizmetleri firmasını kurdu. Firma; koçluk, eğitim ve değerlendirme merkezi hizmetlerini vermeye devam ediyor. 13 yılın sonunda 8500 kişiyle mülakat yapmış, yaklaşık 1000 saat koçluk ve mentorluk hizmeti vermiş ve de yüzlerce gelişim değerlendirme merkezi hizmeti sunmuştur. İşe alım simülasyonu yazarlığı yapmasının dışında eğitimlerini destekleyen kitaplar yazmaktadır.

Kadıköy’deki ofisinde, grup çalışmaları, farklı şehirlerde şirket eğitimleri ve üniversitelerle iş birlikli kariyer etkinlikleri ile insanların gelişimine katkı sağlayacak projelerde olmayı tercih ediyor.

“Çırak sorar, kalfa görür, usta ‘Ol’ur.” sözüyle her daim gelişimi hatırlar ve hatırlatır. Öğrenme aşamasında çırak ve de bir eğitmen olarak kalfalık seviyesinin hakkını vermeye çalıştığını belirtir. 2020 Eylül itibarıyla Milli Eğitim Bakanlığı'na bağlı ritmoterapist eğitmeni olmuştur. İkinci kitabı yeni yayınevinde matbaa aşamasında olup eylül sonu kitapçılardaki yerini beklemektedir.