2015111b45389fc59f74ce08087a338732d13c1

Zaman Yolcusu

En son ne zaman posta pulu ve zarf kullanarak birisine mesaj gönderdiniz? Artık teknoloji sayesinde tek bir mesajla hızlı ve basit bir şekilde gönderim yapabiliyoruz. Pek çok görev tanımı da gelişen teknoloji ile sona erdi. Ben öğrenciyken harçlığımızı çıkarmak için yıl sonundaki vergi iade zarflama ve dosyalama işlerini beklerdik. Buna benzer elde yapılacak ufak tefek işler ve üzerine gelen dünyanın en bereketli harçlıkları olurdu.
Benden önceki kuşaklar telefonla bağlanabilmek için operatör görev koltuğunda oturan ki?ilerle konuşup istedikleri telefon numaralarına ulaşabiliyordu. Pek çok iş tanımı tarihin tozlu sayfalarına karıştı. şimdi Google ile tüm bilgilere ulaşabiliyoruz. Ancak sadece bilginin yetersiz oluşu dünyanın nüfusunun yüzde 95’nin büyük bir oranın refah seviyelerini yükseltebilecek bilgiye sahip olması ancak zengin kesimin yüzde 5 seviyesinde kalmasından da anlaşılabiliyor.
iş dünyasında art?k bilgi sahibi olmanın ötesinde bir şeyler sunulması bekleniyor her birimizden. Bu fark nasıl sağlanabilir derseniz içinde bulunduğumuz yüzyılda bireyin “karakteri” cevabı karşımıza çıkıyor. Sizin iş yapabilme sisteminiz, sunduğunuz hizmet anlayışı ve iletişim şeklinizi var eden karakteriniz artık günlük ilişkilerin ötesinde iş hayatında fark yaratmanızda liste başına çıkmış durumda.  Her birimiz kurum çatısında olsak bile kendi ismimizle birer markayız belki de..

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir