Marmara üniversitesi siyaset bilimi ve uluslararası ilişkiler bölümünden mezun oldu. Eğitim döneminde kamu ve özel sektörde elde ettiği deneyimler üzerine, yönetim ve organizasyon bölümünde yüksek lisansını devam ettirme kararı alıp insan kaynakları yönetiminde uzmanlığını derinleştirdi. DDI kurumu bünyesinde yetkinlik profilleme, işe alım ve değerlendirme, baltaş grubu bünyesinde müşteri odaklı hizmet içeriğinde iletişim ve satış becerilerini geliştirmeye yönelik eğitimler almıştır.

2007 yılından itibaren kariyer planlama, işe alımla ilgili yetkinlik bazlı mülakat ve grup çalışmaları sayesinde Türkiye genelinde binlerce insanla birebir görüşme yapma fırsatı elde etti. Bu görüşmeler sonucunda kişilerin seçimleri ve seçimlerine ait olabilme seviyelerini, kendi hayatında ve iş hayatında sorgulamaya başladı. Pek çok seminer ve eğitim sonrası profesyonel olarak kurumsal koçluk çalışmalarına devam etme kararı aldı. İlk adımı 2012 yılında The Coaches Training Institute’nün (CTI) merkezi San Rafael’de eğitim görmek oldu. Eş zamanlı San Francisco’da yoga eğitimleri, nefes çalışmaları ve kişisel gelişim atölyelerine katılım sağladı. Bilginin uygulamaya taşındığı zamanlarda değer kazandığı görüşüyle 2013 yılında 100 saatlik koçluk çalışmasını heyet kontrolü ile geçip San Rafael’deki eğitim liderlerinin uyguladığı sözlü ve yazılı sinavları tamamladıktan sonra sertifikalı bir koç ve eğitmen olarak kendi kanatlarıyla uçma kararı aldı.

Kurumsal çalışma hayatı devam ederken koaktif koçluk ve varoluş koçluğunun bir araya getirip bireylerin günlük hayatlarında düşüncelerini yönetebilme becerisi kazanmalarında etkin oldu. Eğitim sistemini ve çalışmalarının hedefini; sonuca ulaşmak için çıkılan yolculukta bireyin gerçekte çözümün ta kendisi olduğunu pratiksel anlamda deneyimletebilmek üzerine kurdu. Öğrendikleri ve uyguladikları üzerine oluşturduğu sisteme “Keşfet, Var et, Dönüştür” adını verdi.

2015 yılında elde ettiği bilgileri “Dövüşüm Dönüşüm” isimli kitabında topladı. 2017 yılında bolluk ve bereket bilinci çalışmalarını, türkiye genelinde büyükler için oluşturduğu sınıf öğrencilerine 60 derslikle aktardı. Üniversitelere kariyer planlaması hakkında konuşmacı olarak katılım sağlayıp genç öğrencilere bilgi verdi. Kurumlara eğitim, değerlendirme ve gelişim merkezi hizmeti vermeye, koçluk ve yetenek kazandirma süreçlerini yapilandirmaya ve yönetmeye devam etmektedir.